Akcje Mój Szop - prosta obróbka fotografii kulinarnych w Photoshopie

tekst: Natalia Sławek - twórczyni bloga Jest Rudo i sklepu Mój Szop
wstęp i zdjęcie tytułowe: Asia Bartnik (W Kuchni Wieczorem)

Kiedy pierwszy raz dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak akcje do Photoshopa, podskoczyłam na krześle i wrzasnęłam - Cholera, czemu nikt mi o tym nie powiedział?! Z tego właśnie powodu postanowiłam przedstawić Wam je w najnowszym artykule. Mniej doświadczeni uzytkownicy mogą za ich pomocą szybko poprawić wygląd swoich zdjęć, leniuchy i fotograficzni starzy wyjadacze - uprościć sobie proces obróbki.

Najbardziej cieszy mnie, że o akcjach opowie Wam we wpisie gościnnym nie kto inny, a ekspertka od przekazywania fotograficznej wiedzy w sieci - Natalia Sławek z blogu Jest Rudo. Nie tak dawno otworzyła z mężem sklep z produktami dla amatorów fotografii i zmajstrowała samodzielnie świetne pakiety akcji. Ich nazwy - Kokos, Kiwi, Ananas wydają się być stworzone dla amatrów fotografii kulinarnej. Cieszę się, że Natalia zgodziła się je przedstawić właśnie pod tym kątem. Chciałam, by o tego typu produkcie opowiedziała Wam osoba, która się na tym świetnie zna. Oddaję głos Natalii.

Natalia Sławek Natalia Sławek. Fotografuję i bloguję na rudym blogu. SIĘ DA! to moje motto, które wlewam w każdy post na bloga. A no właśnie, okazało się, że blogowanie daje mi dużo frajdy. Uczę podstaw fotografii, wiary w siebie i zachęcam do życia z pasją. Bo tylko takie ma sens. Mam ambicje, aby i Tobie udowodnić, że potrafisz! Wraz z mężem prowadzę sklep internetowy Mój Szop, gdzie zamieniamy trudne w fajne.CZYM SĄ AKCJE DO PHOTOSHOPA

To dodatek, który należy wgrać do swojego programu, aby móc oszukać czas. ;] Dzięki niemu obróbka Twoich zdjęć kulinarnych, nawet tych liczonych w setkach, staje się przyjemnością. Brzmi skomplikowanie? Zaraz pokażę Ci wszystko krok po korku. Akcje do Photoshopa dzielę na dwie główne grupy: artystyczne oraz techniczne.

Akcje artystyczne można porównać do filtrów na instagramie. To gotowy zestaw kolorowych mgiełek, winiet i świetlistych efektów, dzięki czemu zdjęcie nabiera niepowtarzalnego wyrazu, już po pierwszym kliknięciu.
Akcje techniczne to zbiór narzędzi, które przyśpieszają pracę. Dzięki nim nadasz zdjęciom kontrastu, poprawisz balans bieli, przygotujesz zdjęcie do publikacji w internecie czy wyostrzysz je w kilka sekund, bez znajomości zaawansowanych funkcji w programie Photoshop.

Podsumowując, dzięki akcjom, jednym kliknięciem uzyskasz kompleksową obróbkę swojej fotografii, a w gratisie ogrom czasu! Akcje potrafią świetnie „zatuszować” brak znajomości zaawansowanych funkcji w Photoshopie, dlatego nie musisz już spędzać długich godzin przed ekranem, ucząc się konkretnych efektów, bo u mnie dostaniesz wszystko w jednym pliku.

CZY AKCJE SĄ DLA CIEBIE

Jeśli pasujesz do choć jednego opisu, daję moją rudą głowę, że akcje są produktem dla Ciebie:
- Twoje zdjęcia często są pozbawione kontrastów, a kolory wyblakłe.
- Nie masz pomysłów na efektowną obróbkę.
- Każde Twoje zdjęcie jest „z innej bajki” lub wręcz przeciwnie, wszystkie są tak samo nudne i pozbawione wyrazu.
- Nie znasz się na programach graficznych, obróbka Cię frustruje.
- Blogujesz i zależy Ci, aby zdjęcia na blogu przyciągały wzrok, budziły apetyt.
- Jesteś na początku swojej fotograficznej drogi i nie wypracowałeś jeszcze swojego stylu.
- Brakuje Ci czasu na naukę obróbki w PS, ale chcesz mieć ładne zdjęcia.
- Chciałbyś, aby Twoje zdjęcia nabrały „tego czegoś”.

Spędziłam tygodnie, aby opracować akcje, które sprawdzą się u każdego, bez względu na poziom zaawansowania, styl obróbki czy wymagania.

Po pierwsze: każdy pakiet moich akcji zawiera i artystyczne dodatki, i techniczne narzędzia, a także gotowe filtry, które są mieszanką w.w narzędzi i dodatków. Po drugie: wszystkie elementy można dowolnie dostosować - przesuwając suwak w lewo, redukujesz efekt, przesuwając suwak w prawo, wzmacniasz go. Każdy element można w dowolnym momencie wyłączyć i całkowicie odmienić efekt końcowy! Po trzecie: laik nie będzie musiał zgłębiać skomplikowanych procesów obróbki w Photoshopie, zaś profesjonalista znacząco przyśpieszy swoją pracę.

Do każdego pakietu dołączona jest szczegółowa instrukcja w formacie PDF, udostępniamy także wideo:


AKCJE W AKCJI

Pozwól, że pokażę Ci na kilku przykładach przed & po, jak prosto i szybko możesz odmienić każde kulinarne zdjęcie.

a) Dla miłośników klasyki i czystych barw - Akcje Podstawowe.

Akcje Podstawowe zadowolą fanów zdjęć pełnych soczystych kolorów i intensywnych kontrastów. Ten zestaw filtrów to powiew świeżości i dużo witaminy C. Pakiet zawiera 10 autorskich filtrów „owocowych” i kilkadziesiąt dodatków, w tym te artystyczne i narzędzia usprawniające pracę.

Akcja Jagoda:


Akcja Kokos:


Akcja Wiśnia:


Akcja Maliny:


b) Dla miłośników stylu vintage i pastelowych kolorów - Akcje Pastelowe.

Akcje Pastelowe to gwarancja delikatności. Zatroszczyliśmy się o miękkie kolory, unikając przy tym nadmiernych kontrastów i zbyt intensywnych barw. Apetyczne połączenia mgiełek i pastelowych cieni. Łatwo zgłodnieć!

Akcja Wanilia:


Akcja Cynamon:


Akcja Wata cukrowa:


Akcja Mżawka:


CO JEST POTRZEBNE, ABY MÓC KORZYSTAĆ Z AKCJI

Akcje są kompatybilne z programem Photoshop, w wersji CS3-CS6 i CC, zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Oprócz komputera, akcji i Photoshopa nie potrzebujesz już nic innego, aby zachwycić wszystkich unikatową obróbką swoich zdjęć.

Jeśli wciąż masz wątpliwości, dowiedz się więcej o naszych akcjach (klik) lub zapoznaj z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.


PREZENT DLA CZYTELNIKÓW FOTOGRAFII COOLINARNEJ

Dla Czytelników bloga fotografiacoolinarna.pl przygotowaliśmy specjalny rabat. Do końca lutego, na hasło: COOLINARNA otrzymasz od nas -20% na wszystkie akcje. Natomiast w ramach oferty FIRST MINUTE od 3 do 7 lutego na hasło: MOJSZOP akcje będzie można kupić aż z 50% rabatem! Udanej zabawy!Chcesz komentować tekst bez logowania? Żaden problem, wpisz komentarz i zamiast nazwy, zaznacz okienko "Wolę pisać jako gość" tak jak na screenie poniżej.


Zobacz inne artykuły