Twórz i dziel się wiedzą

na stronie Fotografia COOLinarna

Jeśli uważasz, że masz wiedzę na temat fotografii kulinarnej, która może zainteresować innych, zapraszam Cię do współpracy przy tworzeniu strony Fotografia COOLinarna. Poszukuję osób do regularnej współpracy (1 artykuł na miesiąc), jak również ciekawych treści w ramach jednorazowej współpracy. Mogą to być archiwalne posty z Twojej strony, o ile pasują do tematyki Fotografii COOLinarnej i są na dobrym poziomie (merytorycznie + zdjęcia).

Pewnie zastanawiasz się, czy coś na tym zarobisz. Obecnie strona Fotografia COOLinarna nie zarabia, więc nie stać mnie na oferowanie wynagrodzenia za Twoją pracę. Wiem, że to beznadziejnie, ale takie są fakty, więc uczciwie Cię o tym od razu informuję. Ja też nie jestem fanką pracy za darmo, choć wiem, że co najmniej kilka mediów w ten sposób współpracuje z aspirującymi blogerami. Będę chciała zmienić ten stan rzeczy w przyszłości, ale zależy to od powodzenia naszego przedsięwzięcia. Do końca 2015 roku mogę zaoferować Ci reklamę w kanałach w jakich działa Fotografia COOLinarna i doświadczenie współpracy przy tworzeniu nowego serwisu internetowego.

Jakich treści poszukuję?


DIY - akcesoria do fotografii kulinarnej

Propsy do fotografii kulinarnej to coś, czego nigdy nie można mieć za mało. Nie wszystko jednak trzeba zaraz kupować gotowe. Jeśli kręci Cię DIY i możesz pokazać jak zrobić coś co świetnie sprawdzi się na zdjęciu, podziel się tą wiedzą z innymi.

W ramach takiego artykułu powinna znaleźć się instrukcja jak wykonać dany gadżet, min. 2 zdjęcia z etapów przygotowania i fotografia prezentująca użycie go w praktyce, czyli na fotografii kulinarnej. Jeśli uważasz, że masz gotowy artykuł na ten temat na swojej stronie, który chciałabyś umieścić na stronie Fotografia COOLinarna, prześlij mi mailem link do niego. Jeśli masz kilka fajnych pomysłów na przygotowanie takich artykułów, napisz mi o nich i prześlij próbkę twórczości fotograficznej.

Lightroom Ekspert

Chciałabym, żeby na stronie znalazło się kilka krótkich poradników o poszczególnych narzędziach w Lightroomie. Np. Co to jest histogram, jak go modyfikować i na co zwracać uwagę, krzywa tonalna - co to i po co, split toning, itd... Jeśli dobrze czujesz się w tej tematyce i chcesz podzielić się wiedzą pisz! Artykuł o tej tematyce musi być zilustrowany fotografiami kulinarnymi i pod kątem fotografii kulinarnej napisany.

Darmowe programy do obróbki zdjęć

W tym momencie pracuję w LR i Photoshopie, które mam wykupione w abonamencie w chmurze. Kiedyś korzystałam jednak z programów darmowych. Jeśli obrabiasz zdjęcia w darmowym programie i chcesz pokazać innym co potrafi, może napisałabyś o tym artykuł do Fotografii COOLlinarnej? Każdy artykuł musi być ilustrowany fotografiami kulinarnymi, więc możesz przesłać mi próbkę swojej twórczości wraz z informacją w jakim programie pracujesz.

Pozostałe...

Kiedy myślę o potencjalnych tematach do serwisu, pomysły zaczynają się mnożyć i mnie zasypywać. Jeśli masz swoje propozycje, które chciałabyś zrealizować, albo już zrealizowałeś, Fotografia COOLinarna może być dodatkowym miejscem, gdzie je zaprezentujesz, a ja pokażę Twoją stronę i osobę. Pisz więc śmiało o swoich pomysłach i pamiętaj, żeby dołączyć w mailu link do Twojej strony. Jeśli uważasz, że strona nie oddaje tego jak atrakcyjnie mógłbyś zaprezentować daną treść, przygotuj fotografię specjalnie na okoliczność przyszłego artykułu i dołącz do wiadomości.

Zapraszam do kontaktu,
Asia Bartnik